Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych wymogów zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców bywa rozmaity, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się okłamać – naturalna skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy produkt posiada jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z eko skóry powinien przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej


Comments are Closed