Szybki wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Mówi się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych mężczyzn aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, gdy pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wtedy jest to symptom chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na częste zdarzenia stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. I wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra cena(Next News) »Comments are Closed